Jeżeli kalkulator bmi pokazał, że masz nadwagę lub jesteś otyły najwyższy czas zarzucić użalanie się nad sobą tylko sobie pomóc. Nadwaga i otyłość to problem, z którym walczy naprawdę dużo osób, dlatego na pewno nie będziesz z tym sam. Im szybciej pozbędziesz się zbędnych kilogramów i zaczniesz dbać o to, co jesz, tym z lepszym skutkiem zmniejszysz ryzyko takich chorób jak: miażdżyca, cukrzyca, czy zwyrodnienia stawów. Każdy z nas pragnie żyć jak najdłużej i w jak najlepszym zdrowiu, prawda? Dlatego dobrze w sposób szczególny o to zatroszczyć się. Teraz.

Odżywianie
Dieta zdrowa to podwalina dla odpowiedniego działania naszego organizmu. Musimy zapewnić mu wszystkie potrzebne substancje odżywcze, mikroelementy, paliwo, budulec szkieletu oraz odpowiednio się nawadniać – wtedy, wszystko będzie funkcjonowało tak jak należy, a my będziemy czuć się lepiej. Począwszy od wysypiania się, poprzez lepszą koncentrację, a skończywszy na świetnym samopoczuciu. Wystarczy pamiętać o podstawowych zasadach zdrowego odżywiania: zbilansowana dieta, unikanie przetworzonych produktów oraz żywności typu fast food, codzienna porcja jarzyn, 1-2 litry wody, unikanie cukru i niezdrowych tłuszczy trans. Już te przemiany spowodują, że będziemy czuć się o niebo lepiej we własnym ciele.

Aktywność fizyczna
Zamiast siedzieć przed komputerem i płakać nad sobą – ruszajmy się. Wybierzmy taką aktywność, która sprawia nam najwięcej przyjemności. Może to być jazda na rowerze, basen, przechadzki z psem, ćwiczenia na siłowni i wiele innych. Grunt, byśmy byli aktywni- to wpływa na nasz sen, samopoczucie, kości, stawy i wiele innych. Przekonanie, że aktywność to tylko odchudzanie jest dużym uproszczeniem. Aktywność to tak naprawdę – szczęście!

Przyswajajmy wiedzę
Nie każdy z nas ma dobre podwaliny wiadomości o człowieku i funkcjonowaniu jego organizmu – nic straconego, dowiadujmy się sami. Przeglądajmy publikacje, oglądajmy programy popularnonaukowe, sprawdzajmy teorię autorytetów – te wiadomości przydadzą nam się – na zdrowie, na samopoczucie i na szczęście!