Jesteś młoda, masz dużo koleżanek i niewiele czasu, bo ciągle gdzieś pędzisz? Jesz byle co, mało śpisz, a czas najchętniej spędzasz na kanapie z komórką w ręce? A może mocny makijaż i regularne wizyty na solarium to twój znak rozpoznawczy? Pewnie jeszcze nie myślałaś o tym, że być może niedługo warto byłoby zadbać o zdrowie. W dzisiejszych czasach często zwracamy uwagę na wygląd człowieka. Skłaniają nas do tego media społecznościowe, reklamy. Jesteśmy bombardowane zdjęciami pięknych kobiet z każdej strony. Ale czy uroda ma największe znaczenie? Oczywiście, że nie! I dlatego powstają kolejne grupy, które uświadamiają młodym dziewczynom, że nie tylko wygląd i uroda mają znaczenie. Duży nacisk kładzie się również na sport, dobre odżywianie i ogólne dbanie o swoje zdrowie. A co zrobić, żeby być zdrowym? Należy jeść regularnie posiłki, ograniczyć cukier i sól oraz pić odpowiednie ilości wody. Akcje edukacyjne przypominają o jedzeniu przynajmniej pięciu porcji warzyw i owoców. Te elementy są bardzo ważne. Jednak to nie wszystko!

Warto zadbać również o odpowiednią długość snu, czy ograniczenie korzystania z komórki, telefonu lub telewizji w godzinach wieczornych. Lepiej poświęcić ten czas na relaks i odpoczynek. Posłuchać muzyki, poczytać fajną książkę czy wziąć relaksującą kąpiel. Na zdrowie Twojej skóry ogromny wpływ ma również wystawianie ciała na promieniowanie słoneczne. Unikaj zatem wycieczek do solarium, korzystaj z kremów z filtrami i nie leż zbyt długo na otwartym słońcu. Nie można oczywiście zapomnieć o codziennej dawce ruchu. Trzeba znaleźć dla siebie najlepszą dyscyplinę sportową, której nie porzucimy po jednym treningu. Może bieganie, gra w tenisa albo pływanie? Każdy na pewno znajdzie dla siebie coś ekscytującego. To wszystko z pewnością wpłynie na Twój wygląd. Nie tylko poprawi Ci się cera, ale na pewno poczujesz się zdrowsza i bardziej wysportowana. Jak to mówi stare przysłowie „uroda przeminie” i na to wpływu nie mamy. Z wiekiem nasz wygląd będzie się zmieniał. Najważniejsze, żeby nie wpaść w pułapkę pięknego „ja”. Skup się na tym co w przyszłości będzie ci bardzo potrzebne – zdrowie. Mając dobrą kondycję, zdrowe i dobrze odżywione ciało na pewno dasz sobie radę sama. Będziesz dłużej sprawna, nie będziesz się męczyć na spacerach i będziesz miała siłę, by o siebie zadbać, nawet będąc w dojrzałym wieku.

Zachwyca Cię uroda modelek i aktorek? Pomyśl ile one wysiłku muszą włożyć w to, żeby wyglądać zdrowo, ładnie i atrakcyjnie. Nawet jeśli o tym nie mówią, to często pomaga im sztab ludzi, ale też musi im się chcieć ruszyć, ćwiczyć. Niektóre z nich, aby poprawić swój wygląd korzystają z zabiegów medycyny estetycznej, narażając swoje zdrowie. Jak to mówią, wszystko jest dla ludzi, ale w granicach rozsądku. Pamiętaj o tym, marząc o operacji plastycznej. Raczej skup się na swoich atutach, polub siebie, swój wygląd i zadbaj o swoje zdrowie. To na pewno Ci się opłaci, a Twoje naturalne piękno rozkwitnie, jeśli choć trochę o siebie zadbasz. Po prostu pokochaj siebie.

10 października 2019 admin , ,