Woda, słońce, ciepły wiatr przyjemnie otulający nasze ciało. Gorący piasek i świeża bryza morska. To wspaniała perspektywa zwłaszcza w trakcie trwania zimowych miesięcy. Lato kojarzy się z przyjemną gratyfikacją, niezmąconym wypoczynkiem. Przywdziać seksowną bikini oraz przyciągnąć wzrok rzeszy atrakcyjnych mężczyzn, marzenie każdej kobiety.
Niestety, nie ma nic za darmo. Piękna figura, smukłe ciało to godziny ciężkiej pracy. Jesteśmy leniwi oraz pragniemy zazwyczaj iść na skróty. Poszukujemy wyjścia awaryjnego i rozmyślamy nad tym, jakimi metodami można szybko schudnąć bez niepotrzebnego wysiłku.
Alternatywą dla opornych wczasowiczów może być dieta kopenhaska. Jest ratunkiem na ten uniwersalny problem, w jaki sposób można szybko schudnąć oraz nie popaść w chorobę. W trakcie jej trwania możemy zjadać niewielkie ilości warzyw i jeden owoc dziennie. Pozytywny wpływ na przebieg odchudzania ma także pozbawione tłuszczu, gotowane mięso.
Regułą w żadnym wypadku nie do podważenia jest zakaz podjadania pomiędzy posiłkami. Pory spożywania poszczególnych posiłków są ściśle określone. Śniadanie powinniśmy zjeść najpóźniej do ósmej, obiad do 14:00, a kolację do 18:00. Nasz obecny tryb życia, skutecznie nam to utrudnia.
Kolejną fundamentalną reguła jest systematyczne nawadnianie organizmu. Jest to niezwykle istotne, ponieważ wraz z tkanką tłuszczową nasz organizm traci mnóstwo witamin oraz minerałów odżywczych. Płynami, które możemy pić bez obaw, jest niegazowana woda mineralna, niesłodzona herbata lub nieco rzadziej kawa. Rozwaga oraz stała kontrola lekarska podczas diety to najlepsza odpowiedź na pytanie, jak można szybko schudnąć i nie doświadczyć powstania efektu jojo.