Każda kobieta uwielbia dbać o swoje piękno, bo chce się po prostu podobać innym .Błędne jest też myślenie tego typu, że zadbana kobieta chce się podobać innym mężczyznom. Faktycznie, komplementy ze strony koleżanek nieraz znaczą dla niej więcej. W każdym razie, kobiece piękno to rzecz względna, ale każda pani powinna dbać o to, by chodzić zadbana. Co więcej, taka dbałość o siebie często wychodzi w szczegółach. Nie chodzi tu więc tylko o atrakcyjny strój, ładną fryzurę czy mocny makijaż. Warto zadbać o takie sprawy, jak na przykład paznokcie, cera, depilacja i tak dalej.

Przykładowo, bardzo wiele gabinetów kosmetycznych ma w swojej ofercie zabiegi upiększające paznokcie. Jeżeli dana pani ma problem tego typu, że lubią się one łamać, rozdwajać, to przede wszystkim powinna je wzmocnić odpowiednimi kuracjami. Takie zabiegi powinno się wykonywać mniej więcej raz na tydzień, aż do widocznej poprawy. Trzeba przy tym zaznaczyć, że domowe sposoby na wzmocnienie paznokci nigdy nie będą tak dobre jak sposoby kosmetyczne, a używane przez profesjonalną kosmetyczkę środki zawsze są mocniejsze i bardziej trwałe.

Gdy już paznokcie są wystarczająco mocne, pora na manicure. Jest to bardzo popularny zabieg sprawiający, że dłonie kobiety od razu wyglądają lepiej i bardziej zadbanie. Stosuje się rozmaite techniki na wygładzenie płytki paznokci, ale manicure to też oczywiście dbałość o obręb paznokci, czyli między innymi wygładzenie i obcięcie odstających skórek. Jeżeli chodzi o manicure, to są bardzo różne warianty tego zabiegu, między innymi (chyba najbardziej znany ostatnio) hybrydowy, tytanowy, żelowy i inne.

Skąd bierze się popularność manicure hybrydowego? Przede wszystkim stąd, że łączy on w sobie 3 główne cechy i zalety. Po pierwsze, jest bezpieczny dla paznokci i nie niszczy ich. Po drugie, efekt jest dość trwały, bo utrzymuje się na paznokciach około 2 tygodni, a nałożona warstwa to kompozyt lakieru i specjalnego żelu. No i po trzecie, ten zabieg nie jest jakiś specjalnie drogi, bo kosztuje około kilkadziesiąt złotych.

Niektóre kobiety chcą zrobić wszystko za jednym razem i decydują się też na tak zwany pedicure. Pedicure to podobny zabieg jak manicure, z tą różnicą, że poddawane są mu za paznokcie u nóg. Jak nietrudno się domyślić, pedicure ma wzięcie szczególnie w miesiącach wiosennych i letnich, kiedy to panie uwielbiają chodzić z odkrytymi palcami, na przykład w butach bez czubków. Sam proces takiego pedicure przebiega bardzo podobnie, usuwa się skórki, przycina i piłuje płytkę paznokcia, wyrównuje nierówności oraz oczywiście nakłada lakier plus ewentualne odżywki różnych typów.

Można powiedzieć, że zabiegi wzmacniające, pielęgnujące i upiększające paznokcie u rąk i nóg są chyba głównymi zabiegami, jakie wykonuje się w gabinetach kosmetycznych. Powodem jest to, że są dosyć tanie, robi się je szybko i stosunkowo bezinwazyjnie, a efekt utrzymuje się całkiem długo. Jest to więc taka podstawa, gdy kobieta chce o siebie zadbać i nie wie od czego zacząć w celu poprawy swojej atrakcyjności.

10 października 2019 admin , ,