Poszukując w internecie wiadomości na temat odżywiania oraz ćwiczeń zazwyczaj zalewa nas taka ilość sprzecznych wiadomości, że już sami nie wiemy, komu mamy zaufać. Kuszą też atrakcyjne reklamy środków wspomagających utratę tkanki tłuszczowej oraz odpłatnych jadłospisów mających działać fenomenalnie. Komu więc wierzyć?
Najlepiej własnemu organizmowi! W jaki sposób schudnąć – poprzez jedzenie. Dobrze skomponowana dieta podzielona na pięć pełnowartościowych posiłków w trakcie dnia spowoduje, że nasz organizm usprawni swój metabolizm. Fałszywym przekonaniem jest zakaz jedzenia po godzinie osiemnastej, zwłaszcza dla osób, które kładą się spać o wiele później. Nie wskazane jest natomiast najadać ciężkostrawnymi potrawami bezpośrednio przed snem. Do naszej diety powinniśmy dołączyć mnóstwo jarzyn, a także owoców, np. pod postacią sałatek lub shake’ów. Produkty pszenne takie jak chleb, bułki i makarony zastąpmy wyrobami z pełnych zbóż, a tłuste, smażone mięsa gotowanymi na parze białym mięsem oraz rybami.
Słuchajmy swoich rzeczywistych pragnień – jeśli mamy ochotę na jakąś konkretną rzecz to oznacza, że naszemu ciału brakuje jakichś składników. Na przykład, chęć na kostkę czekolady zupełnie nie musi oznaczać, że jesteśmy łasuchami – możemy mieć niedobory magnezu. Należy odnaleźć wtedy odżywczy substytut obiektu pożądania, w tym wypadki sięgnijmy po migdały albo banana.
Aby mieć wymarzoną budowę ciała nie trzeba wiecznie się głodzić, a jedynie poznać elementarne zasady zdrowego odżywiania. Dołączając do tego uprawianie sportu mamy gwarantowany przepis na sukces. Wszystko trzeba jednak robić z głową oraz nie popadać w skrajności, najlepiej więc oddać się pod opiekę doświadczonego dietetyka.