W chwili kiedy podejmiesz decyzję o tym aby zrewolucjonizować swój dotychczasowy sposób funkcjonowania na zdrowszy, z całą pewnością pragnęłabyś wiedzieć w jaki sposób da się poznać aktualny stan Twojego organizmu. Jeżeli na przykład nigdy nie należałaś do grona przesadnie smukłych osób a wręcz przeciwnie, przytrafiło Ci się borykać ze zbędnymi kilogramami, warto żebyś określiła swój wskaźnik body mass index.
Co to jest BMI? Body Mass Index, czyli inaczej wskaźnik masy ciała to bardzo intuicyjne narzędzie, które w niezwykle szybki sposób umożliwi Ci określić, w którym punkcie znajdujesz się na kontinuum rozciągającym się pomiędzy skalami niedowaga – nadwaga 3 stopnia.
Jak można poznać BMI? Masz możliwość obliczyć je samodzielnie lub za pomocą kalkulatorów wskaźnika masy ciała dostępnych w Internecie. Wystarczy, że posiadasz dane na temat swojej wagi określonej w kilogramach oraz wzrostu określonego w metrach. Jedyne, co trzeba zwykonać, to dzielenie wagi ciała (w kilogramach) przez wzrost ( wyrażony w metrach) podniesiony do kwadratu, a rezultat, który wyjdzie to właśnie wskaźnik BMI informujący o tym, czy masa Twojego ciała jest właściwa w stosunku do Twojego wzrostu. Jest to niezmiernie funkcjonalne narzędzie, które niesamowicie ułatwia odchudzanie.
Musisz jednak pamiętać o tym, iż wynik wskazany przez kalkulator internetowy nie zastąpi sprawdzonej informacji o jakości Twojego organizmu, gdyż pomiar BMI nie uwzględnia wielu pobocznych aspektów, które mogą na niego w rozmaity sposób wywierać wpływ. Klasyfikacja następuje tutaj tylko na podstawie obliczenia stosunku wagi ciała do wzrostu, która to informacja, mimo iż jest przydatna, niezmiernie często bywa nie do końca niewystarczająca.