Kobiety, bez względu na wiek, starają się o ładną figurę, z tego względu większość z nas próbuje schudnąć w ciągu całego życia. Po świętach, przed sylwestrem, na wiosnę, przed urlopem. Łatwo zrzucają 2,3 kilogramy, jednak w większości przypadków potem wracają do wcześniejszej wagi. I od nowa trzeba się odchudzać. Genialnym sposobem na zgrabną figurę jest poprawnie dobrana dieta odchudzająca.

Dieta poprawnie dobrana
Odpowiednia dieta powinna być opracowana przez profesjonalistę – dietetyka. Przygotowując tygodniowy plan żywienia uwzględni:
– dobowe zapotrzebowanie na energię w zależności od trybu życia,
– dostarczenie różnego rodzaju niezbędnych witamin i mikroelementów,
– urozmaicenie swojej diety.

Tak dobrana dieta nie będzie monotonna, zagwarantuje organizmowi wszystkie konieczne elementy, a co najważniejsze nie będziesz mieć uczucia głodu. Najważniejszym warunkiem skuteczności diety jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad żywieniowych:
– pokarmy spożywamy co trzy godziny,
– najważniejsze jest porządne śniadanie, gdyż pobudza przemianę materii,
– kolacja nie dalej niż dwie godziny przed snem,
– jemy dużo warzyw i owoców,
– dieta powinna zawierać produkty bogate w błonnik,
– unikamy „pustych” kalorii, czyli słodyczy i alkoholu.

Skutki diety odchudzającej da się przyśpieszyć np. ćwiczeniami na siłowni, zajęciami fitness lub suplementami diet przyśpieszającymi przemianę materii.
Najważniejszym czynnikiem długotrwale zapewniającym szczupłą postawę jest zmiana szkodliwych nawyków żywieniowych i wprowadzona w czyn aktywność fizyczna. Auto warto zamienić na rower lub piesze wędrówki. Będzie taniej i zdrowiej.