Większość dziewczyn przynajmniej jeden raz w życiu miała plan przejścia na zdrowsze odżywianie. Skłoniła ich do tego zwykle chęć poprawienia wyglądu czy pozbycia się paru zbędnych kilogramów. Niektórym paniom prawdopodobnie udało się osiągnąć wyznaczony sobie cel, ale przeważająca część nie wytrzymała rygoru, jaki niesie za sobą ścisła dieta. Nie jest łatwo z dnia na dzień zrezygnować z ulubionych dań i niewłaściwych nawyków jeśli chodzi o odżywianie. Ale dla dobra własnego dobrego samopoczucia i szczupłej postawy warto mimo wszystko zmienić swój sposób odżywiania.
Zdrowa dieta niesie za sobą wyłącznie dobre strony. Rezygnacja ze spożywania zbyt dużej ilości tłuszczów i cukrów na pewno wpłynie na lepsze samopoczucie. Każda dziewczyna, która chciałby zmienić swoje nawyki żywieniowe i przestawić się na korzystną dla niej dietę, musi wziąć pod uwagę sporo czynników, między innymi ilość lat, stan zdrowia, tryb pracy, aktywność fizyczną, a dodatkowo upodobania kulinarne. Opierając się na tych, indywidualnych danych łatwo stworzy dla siebie pełnowartościowy jadłospis.
W zdrowej diecie kobiety nie może zabraknąć warzyw i owoców. Nie tylko są one źródłem witamin i mikroelementów, ale zawierają odpowiednią ilość błonnika. Ten element niezbędny do prawidłowej przemiany materii i zapobiega zaparciom, na które narzeka wiele kobiet. W odpowiednio dobranym jadłospisie nie powinno zabraknąć miejsca również na węglowodany. Dostarczają one energii, zatem zdecydowanie powinny znaleźć się w prawie każdej diecie, szczególnie aktywnej kobiety. Perfekcyjnie byłoby, gdyby znalazło się także miejsce na tłuszcze. Okazuje się bowiem, że one również mają istotne zadanie w ciele kobiety. Szczególnie nienasycone kwasy tłuszczowe pochodzące z roślin mają genialny wpływ na stan zdrowia, dlatego koniecznie powinny uzupełniać zdrową dietę.