Dieta, czyli sposób naszego odżywiania niezwykle często pozostawia wiele do życzenia. Zabiegane życie zwyczajnie nie pozwala na konsumowanie systematycznych i pełnowartościowych posiłków toteż nasza dieta jest daleka od tej zdrowej.
Wielu z nas tak naprawdę nie ma pojęcia co kryje się pod hasłem zdrowa dieta. Czasami mieszamy ją z procesem gubienia kilogramów, czyli dietą zmniejszającą masę ciała, a przecież dieta jest czymś co jest obecne w naszym codziennym życiu.
Zdrowa dieta, to dieta zbilansowana. Co to oznacza? Oznacza to nic innego jak dostarczanie naszemu organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych, mineralnych i tym podobnych w odpowiednich ilościach i proporcjach. Prawidłowe odżywianie to również systematyczność spożywania jedzenia oraz prawidłowe dostarczanie organizmowi wody.
Zdrowa dieta, to znaczy dieta pozwalająca na utrzymanie prawidłowej masy ciała, pozwalająca na zapobieganie wystąpienia chorób metabolicznych oraz dolegliwości układu krwionośnego.
Jeśli chcemy zachować zdrowie i przez długie lata delektować się zgrabną budową ciała należy niewątpliwie unikać przesadnej ilości soli a także węglowodanów w codziennych posiłkach. Ogromne ilości soli zawarte są w przysmakach takich jak chipsy, jedzenie typu fast food. Produkty zawierające cukry to różnego rodzaju słodycze oraz słodkie napoje. Dlatego też tych produktów powinno się nie spożywać.
W codziennej diecie z pewnością powinniśmy pamiętać o błonniku. Błonnik w diecie pełni niezwykle ważną rolę, bowiem działa on trochę jak „miotełka”, która czyści nasz przewód pokarmowy z zalegających pokarmów. Tym samym przyśpiesza przemianę materii. Takie działanie błonnika możliwe jest jedynie w towarzystwie płynów (szczególnie wody).

19 lutego 2018 admin , , , , ,