Zdrowy tryb życia już jakiś czas temu stał się znany. Oglądając telewizję, czy przeglądając wszelkiego typu (zwykle plotkarskie) serwisy internetowe dość łatwo zauważyć, że coraz więcej gwiazd go promuje. Czy warto podążać za tą modą? To faktycznie kwestia gustu i przekonań, jednak może jest tak, że rozważenie zaaplikowania kilku zmian w życiu czy menu może nam wyjść na zdrowie. Zdrowy styl życia może wprowadzić wiele pozytywów, jak na przykład zgrabna sylwetka, będąca marzeniem wielu kobiet. Żeby ją zdobyć wykonaj kilka banalnych kroków.
1. Oblicz BMI – Body Mass Index, czyli nic innego jak ustalenie czy waga ciała w stosunku do wzrostu jest korzystna. Jak to zrobić? Wystarczy, że to, ile ważysz podzielisz przez wzrost podniesiony do kwadratu. Gdy rezultat mieści się w przedziale 18, 5-25, to znaczy że Twoja waga jest w normie. Wynik większy niż 25 oznacza nadwagę.
2. Zmień nawyki żywieniowe – opłaca się jeść zdrowo, ponieważ poza ładną sylwetką możesz zyskać zdrową cerę, uzyskać lśniące włosy, a także wzmocnić odporność. Zacznij jeść systematycznie – pięć posiłków w ciągu dnia co 3-4 godziny. Postaraj się dodać różne rzeczy do menu – nie korzystaj z fast foodów, zdecyduj się w zamian za to na dietę bogatą w witaminy i mikroelementy spożywając więcej warzyw i owoców.
3. Pij przynajmniej 1, 5 litra wody w ciągu dnia – najlepiej zdecyduj się na mineralną. Woda pobudzi metabolizm, poprawi jakość trawienia oraz pomoże zredukować znienawidzony cellulit.
4. Zacznij wychodzić z domu – aktywności fizycznej nie trzeba chyba reklamować. Poza pomocą w pozbyciu się niechcianych kilogramów, usprawni przemianę materii, a po wyjściu z treningu poczujesz satysfakcję za sprawą powstałych endorfin.