Uznaje się w naszym otoczeniu, że to właśnie obiad jest najistotniejszym posiłkiem w ciągu całej doby. Gdy więc tylko mija południe i zbliża się godzina trzynasta, niemalże wszyscy myślimy, aby zjeść coś obfitego, pożywnego i pysznego. Jeżeli jednak jesteśmy na diecie, powinniśmy zrobić dietetyczny obiad. Z czego powinien się składać?
Nasz obiadowy talerz powinniśmy podzielić na trzy części. Jedna z nich będzie przeznaczona na danie mięsne bądź rybę, kolejna na sałatę, a ostatnia, trzecia na dodatki to jest ryż lub kaszę. Zwykle myślimy, że to właśnie kotlet powinno stanowić największą część naszego obiadu, a tak wcale nie powinno być. To raczej sałatka musi zajmować większość naszego obiadu. Później 1/4 naczynia zostanie zapełniona przez mięso, a reszta przez ryż lub kaszę. obiad rozpoczynajmy także od skonsumowania sałatki. To ona wypełni nasz żołądek. Warzywa mają w składzie albowiem znaczące ilości błonnika, który nasyci nas na długi okres czasu. Gdy spałaszujemy taką sałatkę, prawdopodobnie spożyjemy mniejsze ilości innych dań, a to właśnie wyjdzie nam tylko na korzyść. Pamiętajmy również, że nawet dietetyczny posiłek nie będzie dla nas dobry, jeśli zjemy go w potężnych ilościach. Postarajmy się więc nabierać potrawy na niezbyt duże talerze. To one spowodują, że nasz mózg otrzyma sygnał, że zjadamy spore ilości jedzenia. To dzięki temu szybciej się najemy i raczej nie sięgniemy po kolejną porcję.
I jeśli właśnie tak będą wyglądać nasze codzienne obiady, na pewno dzięki temu ułatwimy sobie proces odchudzania. Na pewno będziemy mogli sprawniej pozbywać się zbędnych kilogramów, a jednocześnie sprawimy, że będziemy zdrowsi.